Sākot plānot mājas būvniecību, ir daudz svarīgu faktoru, kas būtu jāņem vērā! Neapšaubāmi, svarīgākais ir pamati, jo nepareiza pamatu izvēle vai izbūve nākotnē var radīt daudz problēmu, tāpēc šai izvēlei jāpieiet nopietni! Latvijā populārākie ir trīs pamatu veidi:

 • Klasiskie lentveida pamati
 • Pāļi, vairāki veidi, gan skrūvējamie, gan dzenamie un betonējamie
 • Pamatu plātnes, arī vairāki veidi

Šoreiz gribētu vairāk parunāt par trešo veidu, proti, pamatu plātnēm, vai, vēl precīzāk sakot, siltinātām pamatu plātnēm!

Ja runājam par būtiskām priekšrocībām, salīdzinājumā ar pārējiem, tās šiem pamatiem ir veselas astoņas:

 • Nav aukstuma(termisko) tiltu
 • Būvniecības izmaksas
 • Ļoti zema U vērtība
 • Iespēja iebūvēt apkuri – siltā grīda
 • Der ļoti daudziem augšņu tipiem
 • Universālums
 • Būvniecības ātrums
 • Ilgmūžība

Šobrīd, ziemā, sarakstam droši varam pievienot vēl vienu priekšrocību – jau iepriekš minēto iespēju izbūvēt pamatus arī temperatūrā līdz -10˚C!

Tālāk ķeramies klāt katrai no priekšrocībām un paanalizējam tās sīkāk:

 1. Nav termisko tiltu. Tiem, kas būvniecībā ir jau ilgāku laiku, šis punkts varētu būt pašsaprotams, jo siltināta pamatu plātne, pēc būtības, veido siltumizolācijas formu (veidni), kas tiek piepildīta ar betonu. Siltumizolācijas biezums visbiežāk ir atkarīgs no energoefektivitātes prasībām, kā arī no ražotāja. Ecsoen piedāvā izgatavot pamatu plātnes perimetra veidņus pēc klientam vēlamajiem biezumiem.
 2. Būvniecības izmaksas. Izmaksas būvniecībā veido materiāli, tehnika un darba alga. Pamatu izolācijas materiālu ražotāju ir daudz, tāpēc šis punkts jāskatās individuāli, ņemot vērā izmaksas un tehniskās īpašības. Tehnikas izmaksas parasti pamatu plātnēm ir mazākas, jo ļoti bieži pietiek vien ar augsnes virskārtas noņemšanu, arī pašus siltumizolācijas veidņus var salikt ar rokām, bez ceļamkrāna palīdzības! Arī darba algas izmaksas ir mazākas, par cik būvniecības laiks ir īsāks un darāmo darbu apjoms mazāks! #Ecsoen piedāvātie pamatu veidņi tiek izgatavoti individuāli katram projektam, ņemot vērā būves tehniskos parametrus, tajā pat laikā būtiski nesadārdzinot materiālus to izgatavošanas procesā!
 3. Zema vērtība nav slikti?! Nekustamo īpašumu pārdevēji nepiekristu, bet ja runājam par U vērtību – jo šis skaitlis ir mazāks, jo labāk! Protams, ēka nesastāv tikai no pamatiem, tāpēc šis punkts ir jāskatās kopainā ar sienām, logiem un jumtu, apkures un rekuperācijas sistēmu utml.! Ecsoen būvniecības sistēmā ir paliekošie veidņi pamatiem un sienām, kas nozīmē, ka šos divus būvniecības posmus varam ļoti labi kombinēt!
 4. Apkures iebūvēšana. Bieži vien pamatu plātnē tiek iebūvēta arī siltā grīda, kas paātrina būvniecības procesu. Silto grīdu iebūvēšana pamatu plātnē ir katra pasūtītāja individuāls lēmums, kas atkarīgs no ieguvumu izvērtēšanas.
 5. Der daudziem augšņu tipiem. Šo punktu parasti izvērtē būvkonstruktors, ņemot vērā augsnes nestspēju, mājas svaru, izmantoto betona daudzumu un armējuma veidu.
 6. Universālums. Šis pamatu veids der praktiski jebkuram sienas veidam – bloku, koka karkasa, frēzbaļķu mājām, nu un, protams, savienojumā ar Ecsoen piedāvātajiem paliekošajiem veidņiem var iegūt monolītu ēkas karkasu bez aukstuma tiltiem!
 7. Būvniecības ātrums. Šī priekšrocība jau daļēji tika pieminēta 2. punktā pie izmaksām. Tātad, mazāks veicamo darbu skaits, nepieciešami vien 2-3 cilvēki, kuri, pateicoties tehnoloģijas konstrukcijas vienkāršībai, īsā laika sprīdī veic sagatavošanas darbus un arī pašu pamatu izbūvi.
 8. Ilgmūžība. Pamatu plātne veido monolītu konstrukciju, kas, pateicoties lielajam laukumam, ēkas svaru vienmērīgi izdala pa visu plātni, un arī kopējais ēkas un pamatu spiediens uz augsni ir ļoti vienmērīgs. Saliekot apkārt pamatu plātnei pa perimetru arī papildplāksnes, sals netiek zem nesošajām konstrukcijām, tādējādi izslēdzot augsnes kūkumošanos zem mājas, kā rezultātā plātne tiek pasargāta no plaisāšanas.  

Iespējams jau esi ceļā uz savu māju, projekts gatavs, saskaņots, bet šis šķiet interesants risinājums? Ecsoen pamatu tehnoloģiju iespējams adaptēt jebkuram jau gatavam projektam!

Nepieciešamības gadījumā mēs, Ecsoen komanda, piedāvājam nodrošināt pilnu būvniecības ciklu, ne tikai pamatiem, bet arī visai ēkai!

Ieinteresējām? Zvani, raksti un jautā: 28 454 811; ecsoen@ecsoen.lv