Bloku izejmateriāli

Putupolistirols(EPS)?

Putupolistirols (EPS) ir materiāls, kas iegūts no blakusproduktiem, kas radušies naftas pārstrādes laikā. No pirmā acu uzmetiena, mēs esam tālu no ekoloģiskām vērtībām! Tomēr iegūstot EPS, tiek pārstrādātas stirola molekulas, naftas rūpniecības blakusprodukts. Pēc tam stirolu izpleš un karsē ar tvaiku, lai iegūtu mazas polistirola lodītes, kas var sasniegt 50 reizes lielāku tilpumu par sākotnējo. Šīs bumbiņas sapresē, iegūstot materiālu, kas sastāv 98% gaisa! Ražošanas atkritumi, kas sastāda mazāk nekā 1% , tiek pārstrādāti un pēc tam atkārtoti izmantoti nākamajā ciklā! Ražojot putupolistirolu nav atkritumu!

Šim rūpnieciskajam procesam ir nepieciešami tikai ūdens tvaiki . Neizmantojot nekādas izejvielas, tas palīdz aizsargāt dabas resursus un nekaitē videi un nebojā  ozona slāni!

Putupolistirola ekoloģiskās priekšrocības

Neskatoties uz izplatīto uzskatu, putupolistirols (EPS) nav piesārņojošs materiāls, tieši pretēji. EPS ražošanā tiek pārstrādāti jēlnaftas rafinēšanas blakusprodukti. EPS ražošanas process patērē maz resursu un tāpēc tas veicina dabas resursu aizsardzību. Ražojot putupolistirolu (EPS), nerodas nekādas gāzes, kas iznīcina ozona slāni, EPS nepiesārņo augsni, tas ir 100% pārstrādājams, tāpat kā PVC vai kartons. EPS paliekošo veidņu bloki ir viegli. Tie efektīvi samazina transporta radīto oglekļa dioksīda piesārņojumu: mazāks svars nozīmē mazāk kravas automašīnu un līdz ar to arī mazāku CO 2 izdalīšanos .

EPS - veselīgs materiāls, kas nerada risku veselībai!

Sastāvot no 98% gaisa, Putupolistirols (EPS), ir inerts, bioloģiski neitrāls un laika gaitā stabils materiāls, tas nesadalās. Tas nesatur šķiedras un nerada daļiņas. Tas neveicina baktēriju attīstību un neizraisa alerģiju . Tas nav kairinošs un ir netoksisks materiāls, ko plaši izmanto daudzās jomās, piemēram, mikrobioloģijā, pārtikas iepakojumu ražošanā un, protams, būvniecībā.

Tās pamatkomponents, stirola monomērs, dabiski atrodams dažādu augu un pārtikas produktu sveķos, piemēram, zemenēs, riekstos, pupiņās, alū vai vīnā. Tas  nerada risku cilvēkiem, kas to ražo, transportē, uzstāda vai izmanto būvniecībā. Tā kā tas nesatur nekādas šķiedras, strādājot ar to nav nepieciešama īpaša aizsardzība, un līdz šim nav identificēta ar EPS saistīta arodslimība.

Neopors

Neopor® ir putupolistirola veids, viegls un izturīgs siltumizolācijas materiāls, kas izgatavots no cietām polistirola granulām, pievienojot grafīta pildvielu. Grafīts absorbē un atstaro siltuma starojumu, tādējādi palielinot EPS siltumizolācijas īpašību efektivitāti par gandrīz 20%.

Specifikācijas

  • Izcelsme: Neopor® izolāciju 1995. gadā izgudroja Vācijas koncerns BASF, pamatojoties uz klasiskā baltā Styropor® putupolistirola, kurš kopš 1951. gada visā pasaulē tiek izmantotas kā efektīvs siltumizolators.
  • Siltumvadītspēja: 0,032 V / (m 2 K) – tas ir galvenais izolācijas rādītājs. Jo zemāks tas ir, jo labāk materiāla izolācijas īpašības. Neopor® veiktspēja ir par 20% labāka nekā tradicionālajam baltajam EPS, pateicoties grafītam, kas uzglabā un atspoguļo siltuma starojumu
  • Ūdens tvaiku caurlaidība: 0,15 mg / m2 gadā * Pa, izturīgs pret ūdeni, lielāko daļu skābju un sārmu
  • Ugunsizturība: E klases E, neatbalsta degšanu, ir pašdziestošs
  • Blīvums un marķējums: EPS 150 – 25kg / m³
  • Bioloģiskā iedarbība: absolūta izturība pret mikroorganismiem, neveidojas sēnes, pelējums vai kādi citi mikroorganismi neizaug ne uz tās virsmas, ne materiāla iekšpusē, nezaudē formu, ir izturīgs pret slodzēm, nešķīst ūdenī, ķīmiski neitrāls, nav datu par kaitīgu ietekmi uz cilvēka veselību!

No Neopor® izgatavoto izolācijas materiālu izcilā efektivitāte nodrošina arhitektiem, inženieriem, amatniekiem un celtniekiem pārliecinošas priekšrocības būvniecībā.

Neopor sastāvā esošie infrasarkano staru absorbenti vai atstarotāji ievērojami samazina siltuma vadītspēju. Šī materiāla siltuma caurlaidība ir zemāka nekā parastajām EPS plāksnēm. Izmantojot Neopor, tiek panākta ievērojami uzlabota izolācijas veiktspēja, īpaši siltumizolācijas materiāliem ar ļoti mazu blīvumu. Salīdzinot EPS un NEOPOR materiālu ar vienādu blīvumu 15 kg / m3, NEOPOR sasniedz siltumvadītspēju ≤0,032 W / (m 2 K). Savukārt EPS siltumvadītspēja ir ≥0,037 W / (m 2 K). Īpašās produkta īpašības nodrošina izolācijas plāksnēm, kas izgatavotas no šī materiāla, līdz pat 20% lielāku veiktspēju nekā parastajam EPS, un tādējādi vēl vairāk samazina enerģijas patēriņu. 

Citas būtiskas materiāla priekšrocības:

  • Ūdens atgrūdošs
  • Nodrošina tvaika difūziju
  • Videi draudzīgs ar augstu ekoefektivitāti
  • Izturīgs pret novecošanos un sairšanu
  • Viegli transportējams, pateicoties svara priekšrocībām
  • Neput, nav šķiedru
  • Uzstādīšana neatkarīgi no laika apstākļiem
  • Nav kairinošs ādai

ICF sistēmas bloku apraksts

ICF sistēma sastāv tikai no 3 bloku veidiem

Uzbūvēto māju piemēri

Apskati paveikto projektu galeriju, kur tika izmantoti mūsu ICF bloki